Sveikata


Šiaurietiškas ėjimas


Gerb. Veteranai.

Jūs tikriausiai visi girdėjoje apie efektyvę sveikatinimo priemonę, kaip Šiaurietiškas ėjimas. Gal kas ir naudojate šį ėjimą, bet gal daugelis taip ir nepradėjo.

 

Mūsų klubo narys, gerb. Alvydas Budrys, sutiko pasidalinti mintimis ir savo patirtimi apie Šiaurietišką ėjimą.

„Aš ilgai svarsčiau, kokią priemonę naudoti ir pasirinkau Šiaurietišką ėjimą. Šiaurietiškas ėjimas pranoko visus mano lūkesčius. Baigiau Šiaurietiško ėjimo kursus ir dabar Šiaurietišką ėjimą praktikuoju nuolat.

Tai labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Daugelis ligų yra susijusios su nepakankamu fiziniu aktyvumu. Tačiau dėl varginančių sąnarių ar nugaros skausmų, sportuoti gali ne visi. Šiaurietiškasis ėjimas dėl teigiamo poveikio žmogaus sveikatai – itin populiarus kaimyninėse šalyse. Tai ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta.

   Šiaurietiškasis ėjimas ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu. Taisyklingas šiaurietiškasis ėjimas, atsispiriant lazdomis, įdarbina daugiau nei 90 proc. viso kūno raumenų, tačiau neapsunkina nugaros ir sąnarių. Kiekvienas gali reguliuoti savo ėjimo tempą, dėl to nebus fizinio pervargimo. Šiaurietiškojo ėjimo entuziastai teigia, kad tai suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką.

   Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Vaikščiojimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvepiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja aerobinė ištvermė. Be to, ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, (vaikščiojant be lazdų – 280 kal/val.) bei apie 50 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant.

Jei būtų norinčių praktikuoti Šiaurietišką ėjimą, aš organizuočiau susitikimą su labai profesionalia ir žinoma Lietuvoje Šiaurietiško ėjimo trenere Irena. Ji galėtų išsamiau supažindinti su Šiaurietiško ėjimo nauda žmogaus kūnui ir jo sistemoms ir pravesti mokymus“.

Pagarbiai,

Alvydas Budrys

 

Mob. tel.: 8 675 39214

El. paštas: ab.budrys@gmail.comAtgal į sąrašą